NetApp Data Fabric Vizyonu Şirketlerin Yapay Zeka İle Rekabet Üstünlüğü Kazanmasını Sağlıyor


NetApp Data Fabric Vizyonu Şirketlerin Yapay Zeka İle Rekabet Üstünlüğü Kazanmasını Sağlıyor

NetApp uçtan merkeze ve buluta uzanan veri hizmetlerinde sadelik, her türden bulut veya kurum içi ortamda yapay zekayı kullanabilmek için seçme özgürlüğü, artan derin öğrenme kapasitesi ve performans ihtiyaçlarını karşılayacak ölçeklenebilirlik ile şirketlerin yapay zekanın potansiyelini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı oluyor.

Hibrit bulut veri otoritesi NetApp (NASDAQ: NTAP), ONTAP® 9.5, MAX Data, StorageGRID® SG6060, NetApp® Solution Support for FlexPod® ve Flash Performance Guarantee çözümlerini duyurdu. Bu yeni veri hizmetleri ve çözümleri, uçtan merkeze ve buluta kadar NetApp Data Fabric yaklaşımını daha da genişleterek kurumların yapay zekanın sunduğu potansiyeli tümüyle hayata geçirmelerini sağlıyor.

Gartner’ın raporuna göre, yapay zeka, 2020’ye kadar Baş Güvenlik Yöneticilerinin yüzde 30’undan fazlası için en önemli beş yatırım önceliğinden biri olacak.[1] IDC raporları da geliştiricilerin yüzde 75’e yakınının yapay zeka işlevini uygulamalarına dahil edeceğini öngörüyor.[2] Ancak şirkeler, çok çeşitli, dağıtık ve dinamik veriyle hız kazanan yeni ve inovatif iş fırsatları yaratmak için yapay zekadan faydalanmayı planlarken, çoğu kez en değerli verilerinin silolara hapsolduğunu, karmaşık yapı engeliyle karşı karşıya olduklarını ve kaynak yoğun yapay zeka uygulamalarından yararlanmanın kendileri için çok yüksek maliyetlere yol açacağını görüyorlar.

NetApp’ın yeni hizmet ve çözümlerini değerlendiren NetApp Depolama Sistemleri ve Yazılımdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Joel Reich şunları söyledi: “Günümüzde nesnelerin internet cihazları ve sensörlerinde, kurum içi veri merkezlerinde ve hibrit bulut ortamlarında üretilen ve yönetilen veri hacmi ve hızını göz önünde bulundurduğumuzda, uçtan merkeze ve buluta uzanan Data Fabric teknolojisine sahip olmak yapay zeka başarısı için olmazsa olmaz. Duyurusunu yaptığımız NetApp Data Fabric ile entegre yeni veri hizmetleri ve çözümlerimizle, şirketler tüm kurum genelinde veri hattını hızlandırarak derin öğrenme modellerini eğitebilir ve yapay zeka uygulamalarını gerçek bir etki yaratmak için gereken sadelik, seçenek ve ölçekle çalıştırabilir.”

 

Yapay zekaya yönelik veri yönetimi için depolamanın modernize edilmesi

NetApp ONTAP 9.5 yazılımı müşterilerin bulut entegrasyonu, en yüksek flash performansı, artan verimlilik ve sadelik sunan çözümlerle veri hizmetlerini modernize etmelerine yardımcı oluyor.  

NetApp ONTAP 9.5 yazılımının sunduğu avantajlar şöyle:

 • Sektör öncüsü uçtan uça NVMe yetenekleriyle kritik iş süreçlerini hızlandırarak, yüksek performans ve kısa gecikme süreleri sunan benzersiz çok yönlülük kazandırır.
 • Flash, disk ve bulut gibi depolama ortamları genelinde veri yönetimini birleştirir.
 • Petabayt ölçeğindeki veri setlerinin bulutta veya kurum içinde otomatik olarak nesne tabanlı depolamada katmanlanmasını sağlar.
 • Çoklu sitelerdeki iş sürekliliği çözümlerine yönelik kurulum maliyetlerini azaltır.
 • Küme içinde ve uzak sitelerde önbelleğe alınmış veri setleriyle okuma performansını hızlandırır.
 • İlişkisel veri tabanı uygulamaları için depolama verimliliği tasarruflarını yüzde 15’e kadar artırır.
 • AFF sistemleri ve sunucular üstünde bulunan NetApp Max Data arasında otomatik katmanlama ile performansta gözle görünür bir artış sağlar. 

MAX Data, müşterilerin uygulama kodunda yeniden yazıma gerek kalmadan uygulama performansını en üst seviyede güçlendirmelerini sağlar. MAX Data, bellek benzeri son derece düşük gecikme süreleri ve flash benzeri kapasite sağlamak için sunuculardaki kesintisiz bellekten yararlanan sektördeki ilk çözüm.

MAX Data’nın sunduğu avantajlar şöyle:

 • Yapay zeka uygulamaları ve gerçek zamanlı veri analitiği için verilerin daha hızlı işlenmesini sağlayarak uygulama düzeyindeki veri performansını hızlandırır.
 • Sunucularda kesintisiz bellek için veri koruma hizmetiyle uygulama verilerinin kurtarımını hızlandırır.
 • Benzer ya da daha iyi performansa ulaşmak için daha az sunucu kullanarak verimliliği artırır.
 • NetApp ONTAP’ın tüm veri yönetim becerilerinden yararlanır.

 

Flash Performance Guarantee:

NetApp, öngörülebilir gecikme sürelerinin sağladığı güvenle müşterilerin yapay zeka uygulamalarını kullanmasına imkan tanıyan sektörün ilk gecikme garantisini sunuyor. Sektörde bir benzeri daha olmayan bu çözüm sayesinde, performans garantisi 500 veya daha az ms tutarlı gecikme sunuyor ve flash’ın güvenle kurulumuyla şirketlerin maliyet ve riski azaltmalarını sağlıyor.

Nesnelerin interneti içi hibrit bulut mimarisinin inşa edilmesi

NetApp, veriye aç yapay zeka, makine öğrenme ve derin uygulamalarının ihtiyacını karşılamak için neredeyse sınırsız ölçeklenebilirlik ve performansla artan veri kaynaklarından faydalanılmasına destek olacak sektör lideri veri yönetim becerileri ve çözümü sunuyor.

NetApp StorageGRID SG6060’ın sağladığı avantajlar şöyle:

 • Flash ile hız kazanan nesne depolama, nesnelerin interneti, büyük veri analitiği ve makine öğrenme ortamlarındaki iş yüklerinin yüksek performans ve yüksek tutarlık ihtiyaçlarını karşılıyor.
 • ONTAP FabricPool yetenekleriyle birleştirilmiş bu çözümle, müşteriler, nesne depolama ekonomisinden faydalanırken sınıfının en iyisi veri yönetim yeteneklerine sahip oluyor.

NetApp Solution Support for FlexPod’un sunduğu avantajlar şöyle:

 • Tek başvuru noktası olan destek ekibi tüm çözümün depolama, depolama ağı, bilgi işlem, bilgi işlem işletim sistemi, LAN bağlantıları ve hipervizör gibi temel unsurlarında uzmanlığı bulunuyor.
 • NetApp Solution Support, müşterilerin operasyonlarını ve FlexPod’un yaşam döngüsü yönetimini sadeleştiren NetApp Converged System Advisor’ı da içeriyor. Sistemin sağlık durumunu tek ve ortak bir ekran görünümü ile denetleyen ve yöneten NetApp Converged System Advisor, destek vakalarında çözüm sürelerinin düşmesine yardımcı oluyor.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları