Pratik Kullanımlar İçin Mobil Uygulamalar


Pratik Kullanımlar İçin Mobil Uygulamalar

Akıllı telefonların her geçen gün hayatımızda daha fazla yer edinmeye başladığı bir zaman dilimi içerisinde yer alıyoruz. Fatura ödemeden taksi çağırmaya, yemek söylemeden ulaşım bileti almaya neredeyse tüm gündelik iş ve işlemlerimiz için akıllı telefonları ve bu telefonlardaki uygulamaları kullanıyoruz diyebiliriz.

Hal böyle olunca bu telefonlar için de her geçen gün birbirinden farklı ve gündelik hayatımızda kolaylık katacak uygulamaların geliştirildiğini görüyoruz. Bu uygulamalardan bir derleme yaptık.

Uygulamalar için https://www.erkeklersoruyor.com/teknoloji  adresindeki ErkeklerSoruyor üyelerinin paylaşımlarına teşekkür ediyoruz.

Mobiett

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin otobüs hatları için İETT tarafından geliştirilen Mobiett, İstanbul’da yaşayanların duraklarda otobüs beklemesinin önüne geçmek amacıyla geliştirilmiş bir uygulama.

Gerek Android gerekse de iOS cihazlar için kullanıma açık bir uygulama olan Mobiett, cihazın konum servislerine erişim izni vermeniz halinde size en yakın durak veya duraklardan dilediğiniz bir duraktan geçen otobüslerin bilgilerini anında cihaza iletiyor.

Duraktaki otobüs bilgisine göre duraktan geçen hangi otobüsün geçmesine kaç dakika var kolayca görebileceğiniz bir uygulama olan Mobiett sayesinde gideceğiniz yere pratik bir şekilde gitmeniz mümkün olacak ve duraklarda otobüs beklemek için geçirdiğiniz boş zamanları beklemenize gerek kalmayacak.

Ayrıca Mobiett uygulamasını kullanarak gitmek istediğiniz bir yerin adresini girmeniz halinde bu rotaya toplu taşıma ile nasıl gidebileceğinizi de görebilirsiniz.

Adobe Photoshop Express

Bilgisayarlarda kullanılabilen dünyanın en büyük ve en gelişmiş fotoğraf düzenleme uygulaması olan Adobe’un Photoshop uygulamasının mobil cihazlar için geliştirilmiş versiyonu olan Adobe Photoshop Express uygulaması da mobil telefonlara özel olarak geliştirilmiş bir Photoshop özelliği sunmaktadır.

Bilgisayarınızda Photoshop ile ne yapabiliyorsanız Adobe Photoshop Express ile mobil cihazınızda hepsini yapmanız mümkün olacaktır.

Adet Takibi – Regl Takvimi

Kadınlar için aylık döngü ve doğru yumurtlama gününün en pratik şekilde tespit edilmesi için en iyi uygulama Adet Takibi – Regl Takvimi uygulaması.

Bu uygulama sayesinde mobil cihazların varlığından önceki dönemlerde çocuk yapmak için doğru zamanı tespit etmek için doktora gitmesi gereken çiftlerin kolayca doğru zamanı ufak yanılsamalarla da olsa tespit etmesi mümkün oluyor.

Uygulama, bu alanda tüm dünyada da lider pozisyonda yer alan bir uygulama olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Trello

Daha çok iş dünyası için kullanılan bir uygulama olsa da Trello, işlerini belli bir tertip düzenle yapmayı sevenler için mobil cihazda ciddi bir çözüm sunuyor.

Listeler oluşturmak ve bu listelerin tamamını kartlarda saklayabilmek gibi çok pratik çözümler sunan Trello uygulaması, tam anlamıyla bir hayat asistanı görevinde kullanabileceğiniz bir uygulama.

Üstelik muadillerinin aksine bu kadar çok gelişmiş özellik sunmasına rağmen tamamen ücretsiz olması Trello’yu ayrıca ön plana çıkarıyor.

Freeletics

Telefonunuzu kullanarak tamamen kişiye özel egzersiz yapabilmenize imkân tanıyan en iyi uygulamaların başında Freeletics uygulaması geliyor.

Vücut ölçülerine göre en ideal antrenman programını gelişmiş yapay zekâ algoritması sayesinde hızlı bir şekilde çıkaran ve önünüze koyan uygulama, pandemi döneminde spor salonlarına gitmekten çekinenler için muazzam bir çözüm sunuyor.

Hem iOS hem de Android kullanıcıları programı cihazlarında kullanabilir.İlginizi Çekebilecek Yazılar


İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları