SEATTLE ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ GÜVENLİ İNTERNET ERİŞİMİ İÇİN WATCHGUARD’I SEÇTİ


 SEATTLE ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ GÜVENLİ İNTERNET ERİŞİMİ İÇİN WATCHGUARD’I SEÇTİ

 

WatchGuard’ın Seattle Uluslararası Film Festivali (SIFF) için sağladığı kablosuz ağ güvenliği ile artık mobil ödeme işlemleri, lokasyonlar arasındaki film transferleri ve katılımcılar için hızlı Wi-Fi erişimi konusunda hiç sorun yaşanmıyor. SIFF’in WatchGuard güvenli erişim noktaları ve Wi-Fi bulut servisi aracılığıyla yapılandırılan yeni kablosuz ağı, festivalin IT ekibinin işini kolaylaştırırken katılımcıların memnuniyetini de artırıyor.

Seattle Uluslararası Film Festivali (SIFF), WatchGuard’ın güvenli erişim noktaları ve Wi-Fi bulut servisi hizmetleriyle oluşturulan yeni kablosuz ağı sayesinde artık mobil satış sistemi (POS) ile işlem yapabiliyor, lokasyonlar arasında kablosuz film transferi gerçekleştirebiliyor ve ziyaretçilerine hızlı Wi-Fi hizmeti sunabiliyor. Gelişmiş ağ güvenliği çözümlerinde lider konumda olan WatchGuard, böylece Seattle Uluslararası Film Festivali çalışanlarına ve ziyaretçilerine hem güvenli hem de yüksek performanslı bir kablosuz internet ağını kullanma olanağı veriyor.

Festival ekibi, WatchGuard’ın güvenli erişim noktalarını ve Wi-Fi bulut servislerini kullanmaya başladığını geçtiğimiz hafta açıkladı. WatchGuard’ın temin ettiği ağ ile festival, bu yıl bilet satışları için mobil satış noktası sunabiliyor, filmlerin kablosuz ağlarla dosya halinde transferlerini kolayca gerçekleştiriyor ve katılımcılar hızlı bir Wi-Fi hizmetinden faydalanabiliyor.

WatchGuard erişim noktalarını kullanmadan önce festival, kablosuz ağ erişimi sunmakta zorlanıyordu ve katılımcılar için Wi-Fi erişimi yoktu. İnternetteki film incelemeleri, paylaşımlar ve sosyal medya gönderileri günümüzün sinema deneyiminin merkezinde yer aldığından bu sorunun giderilmesi, festival için çok önemliydi. Ayrıca, WatchGuard ile iş birliği yapılmadan önceki dönemde festivalin çeşitli mekanları arasında film dosyalarını transfer etmek zahmetli bir işti ve sahip oldukları kablosuz internet ağı, mobil ödeme sistemlerini rahatça kullanabilmek için yeterli güveni vermiyordu.

 

“Güvenilir ve Hızlı Bir Ağa İhtiyacımız Vardı”

SIFF, kablolu ağlarını korumak için WatchGuard’ın ağ güvenliği uygulamalarını yedi yıldır kullanıyordu ancak film gösterimleri ve festival kapsamınca gerçekleştirilen diğer etkinlikler için de uzun süredir güçlü bir kablosuz ağ arayışı içindeydi. Festival ekibi, WatchGuard’ın UTM hizmetini kablosuz güvenlik çözümleri için de genişlettiğini öğrendiğinde kendi problemlerine nasıl çözüm yaratabileceği konusunda onlarla iletişime geçti. SIFF’in yetkili müdürü Sarah Wilke, WatchGuard’dan önceki ağ teknolojilerinin yetersizliğinden bahsederken “Filmleri transfer edebilmek ve mobil satış gerçekleştirebilmek için güvenilir ve hızlı bir ağa ihtiyacımız vardı.” diyor. WatchGuard Ürün Yönetimi Direktörü Ryan Orsi ise WatchGuard’ın festival için sağladığı desteği “Erişim noktalarımız, SIFF etkinlikleri için en yüksek seviye Wi-Fi hizmeti sunmakla kalmayacak, eklediğimiz izinsiz giriş önleme sistemi (WIPS), sektördeki en düşük hata oranıyla yetkilendirilmemiş cihazlar, man-in-the-middle saldırıları (ortadaki adam saldırıları) ve sahte erişim noktaları gibi olası sorunları engelleyecek.” şeklinde belirterek hem festivalin IT ekibine iş kolaylığı sağlandığını, hem de katılımcıların memnuniyetinin artırıldığını da sözlerine ekliyor.

Seattle Uluslararası Film Festivali’nin faydalandığı ve kullanmak isteyen her birey veya kuruluş için aynı yararları sağlayacak olan WatchGuard ağ teknolojileri, modern ve oldukça kolay bir Wi-Fi ağ yönetimi içeriyor. Ağ güvenliği ve rahat Wi-Fi erişimi dışında oluşturulan kullanıcı ekranları sayesinde sosyal medya, video paylaşımları ve hedefli reklam gibi yollarla kullanıcılarla daha fazla bağlantı kurmaya imkanı veriyor. SIFF, özel Wi-Fi konuk sayfaları ile yaklaşan etkinlikler hakkında kişileri bilgilendirebilme, yeni filmler için biletleri internetten satışa çıkartabilme ve hatta organizasyon için bağış toplayabilme gibi avantajlara da WatchGuard’ın kurduğu sistem ile sahip oluyor.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları