Siber Saldırıdan Sonra, Samsung Mobil Ödemenin Güvenli Olduğu Konusunda Israrcı


gsmarena_001

Samsung, Çin hükümetine bağlı hackerların LoopPay'e erişim sağlamasının ardından müşterilerin risk altında olduğunu belirten raporları yalanladı.

Samsung, bu yıl Amerikan LoopPay şirketinin desteklediği ödeme servisini duyurdu ve manyetik geçiş methoduyla yeni bir sistem geliştirdi.

Rekabetçileri Apple Pay ve Android'den farklı olarak Samsung'un sistemi kullanıcıların telefonlarını bir manyetik okuyucu olarak kullanıyor.

LoopPay ağı, Codoso Grup olarak bilinen hackerlar tarafından ele geçirildi ve manyetik geçiş sistemi ele geçirilmeye çalışıldı. Samsung Pay, Amerika'da geçen hafta başlatıldı fakat siber saldırının Mart ayından beri sürdüğü tahmin ediliyor.

Saldırganlar, şirket sistemine de erişmeyi başardılar fakat ödeme yönetimine erişemediler. Samsung'un sisteminin hacklendiğine dair ise bir kanıt bulunmuyor.

Apple Pay ve Android Pay hala şirketin akıllı saatlerini sattırmak için kullanılsa da Samsung Pay şirketin Gear akıllı saatlerinde kullanılmak için müsait değil.

Kullanıcılar, Samsung Pay'i Galaxy akıllı saatlerde ana ekranı yukarı kaydırarak açabiliyorlar. Bu şekilde kredi ya da banka kartı ile ödeme ekranı açılıyor fakat kullanıcılar telefonu sağa ya da sola yatırarak farklı seçenekleri de görebiliyor. Ödeme ise ana menü tuşundaki biometrik doğrulama aracılığıyla yapılıyor.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları