Sophos ile Küçük İşletmeler de Güvenlik Operasyon Merkezine Kavuşacak


Sophos ile Küçük İşletmeler de Güvenlik Operasyon Merkezine Kavuşacak

 

Sophos Intercept X Advanced with EDR, derin öğrenmeye dayalı dosya analizi ve SophosLabs istihbarat veri tabanına erişim yetenekleriyle tehdit algılama ve karşılık verme becerilerini yeni bir boyuta taşıdı. Sophos, bu yeni uç nokta güvenlik çözümüyle büyük kurumlar için tasarlanan EDR özelliğini tüm kurumlar için kolayca erişilebilir hale getiriyor.

Sophos, tehdit algılama ve karşılık verme (EDR) yeteneğiyle donattığı yeni uç nokta güvenlik çözümü Intercept X Advanced with EDR’yi duyurdu. Siber tehdit ve zararlı yazılımların bugüne dek ortaya koyduğu yüz milyonlarca farklı davranış biçimi eşliğinde eğitilen, derin öğrenmeye dayalı Sophos yapay sinir ağından güç alan Intercept X Advanced with EDR, henüz keşfedilmemiş tehditleri dahi algılayabilmenin yanı sıra şüpheli yazılımların DNA’larını SophosLabs veri tabanında yer alan örneklerle de karşılaştırıyor. Böylece kurumların potansiyel tehditleri başarıyla algılamalarını ve karşı koymalarını sağlıyor.

EDR özelliği, bugüne dek sadece kendine ait güvenlik operasyon merkezi olan (Security Operations Center - SOC) veya siber tehditler konusunda uzman bilgi teknolojileri ekibine sahip kurumlar tarafından verimli olarak kullanılabiliyordu. Yeni Sophos Intercept X Advanced with EDR sayesinde kurumlar ölçekleri ve sahip oldukları kaynaklar sınırlı olsa bile, tehdit izleme ve SOC benzeri yetenekleri güvenlik sistemlerinin bir parçası haline getirerek siber suçluların ağlarında saklanma becerilerini azaltabiliyor. Intercept X Advanced with EDR ile bilgi teknolojileri yöneticileri tek tıkla SophosLabs’ın özenle derlenmiş istihbarat raporlarına ulaşabiliyor, şüpheli işlemlerin takibi için hazırladığı kılavuzlara başvurabiliyor ve sıradaki adım için tavsiye alabiliyor.

SophosLabs, mevcut tehdit ekosistemine dair en kapsamlı görünürlüğü sağlamak için her gün 400 bin nitelikli ve daha önce karşılaşılmamış saldırıyı analiz ederek yeni saldırı teknikleri ve siber suça dair inovasyonları ortaya çıkarıyor. Böylece sistem yöneticileri, siber güvenlik alanındaki yetkinlikleri ne olursa olsun, saldırı altında olduklarını düşündüklerinde neyle karşı karşıya olduklarını anlamalarına ve çözmelerine yardımcı olacak bilgilere tek tıkla ulaşabiliyor.

Sophos’un Zengin Bilgi Birikimi Tüm Kurumların Hizmetinde

Sophos Başkan Yardımcısı ve Ürünlerden Sorumlu Genel Müdürü Dan Schiappa, Intercept X Advanced with EDR çözümüne dair şunları söyledi:

“Saldırı altında mıyım? Saldırılar nereden geliyor, neyi hedefliyor? Ne yapmalı, nasıl karşı koymalıyım? Sistem yöneticileri bu soruları kendilerine sık sık soruyor ve cevaplamak için de çok az zamanları var. Kurumunuzda güvenlik operasyon merkezi veya tehditlere nasıl karşı koyulması gerektiğini bilen eğitimli siber güvenlik uzmanları olmadığı sürece bu soruların cevabını vermek, siber saldırılara gerçek zamanlı olarak karşı koymak oldukça zor. Zararlı yazılımların çeşitliliği, saldırıların sürekliliği ve internetin karanlık köşelerinde bulunan siber saldırı araçlarının zenginliği EDR yeteneklerini tüm işletmeler, özellikle de siber güvenlik adına sınırlı kaynaklara sahip olanlar için ihtiyaç haline getirdi. Sophos Intercept X Advanced with EDR ile müşterilerimizi terabaytlar dolusu saldırı verisini analiz ederek deneyim kazanan küresel siber güvenlik uzmanlığımızdan, SophoLabs istihbarat sisteminde yer alan zengin bilgi birikimimizden faydalanmaya davet ediyoruz.”

 
 

Büyük Kurumlar İçin Tasarlanan EDR Herkes İçin Erişilebilir Hale Geldi

Siber saldırganlar bir kuruma sızmayı başardıklarında çok sayıda saldırı tekniğini bir arada kullanarak kontrolü ele almak üzere adım adım ilerliyor. Intercept X Advanced with EDR sayesinde sistem yöneticileri saldırganların sistemler arasında ilerleyip ilerlemediğini görebilmenin yanı sıra, Intercept X’in güçlendirilmiş fidye yazılımı ve sistem açığı engelleme yeteneklerinden de faydalanıyor. Sophos Intercept X with EDR, Sophos’un bulut tabanlı merkezi yönetim sistemi Sophos Central ile uyum içinde çalışıyor ve tüm özelliklerin tek bir merkezi arayüz üzerinden kontrol edilebiliyor.

451 Research Bilgi Teknolojileri Araştırma Direktörü Scott Crawford, “EDR başlangıçta bir kurumsal disiplin olarak tasarlanmıştı” diyor. “Bu teknolojinin avantajlarından verimli şekilde faydalanmak için yetenekli bir güvenlik analiz ekibine ihtiyacınız vardı. EDR teknolojisini güvenlik altyapılarına dahil etmek isteyen şirketlerin öncelikle bunu en iyi şekilde nasıl yapacaklarını planlamaları gerekiyordu. Sophos bu teknolojiyi Intercept X uç nokta güvenlik çözümünün bir parçası haline getirerek erişimi, uygulaması ve kullanımı kolay bir çözüme imza attı. Bu ürün kurumların tehditleri daha net görebilmelerine, ağ üzerinde daha güçlü bir kontrol mekanizması kurmalarına ve günümüz tehditlerine karşı koymalarına yardımcı olacaktır.”


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları