Symantec Web Isolation!


Symantec Web Isolation!

Web Isolation’a Genel Bir Bakış:

Sorun:

Kullanıcıları, çoğu zaman kategorilere ayrılmamış ve potansiyel olarak riskli web siteleri tarafından web'e erişimi engellemeden iletilen kötü amaçlı yazılımlardan ve kimlik avı tehditlerinden korumak.

Çözüm: Güvenli Web Ağ Geçitleri ile Symantec Web İzolasyonu (Fireglass)

Yararları:

  • Kategorize edilmemiş veya potansiyel olarak riskli sitelere korumalı erişime izin verin
  • Çalışanlara daha geniş bir web sitesine erişim sağlayarak iş verimliliğini arttırın
  • Hassas belgelere ve sistemlere erişimi siber suçlular için çok değerli hedefler haline getiren yöneticiler ve ayrıcalıklı kullanıcılar için güvenli web taraması
  • Kullanıcıların kötü amaçlı web sitelerine kurumsal kimlik bilgilerini açıklamalarını önleyin
  • Gelişmiş kötü amaçlı yazılımları ve hedeflenen kimlik avı saldırılarını engelleyerek, uyarıları, soruşturmaları ve düzeltme çabalarını en aza indirerek hastanın sıfırlanmasından kaçının
  • Web erişim politikalarını basitleştirin ve engellenen sitelere erişim isteyen destek ticketlarını en aza indirin

Kategorilendirilmemiş ve Riskli Web - Kritik Saldırı Vektörleri

BT güvenlik ekipleri, savunmalarına sızmaya ve verilerini çalmaya çalışan sürekli bir saldırı barajı yaşarlar. Symantec’in İnternet Güvenliği Tehdit Raporuna göre, bu siber saldırıların büyük çoğunluğu web ve e-postalardan kaynaklanıyor. Siber suçlular, çalışanlarını aygıtlarını ve ağlarını kötü amaçlı web sitelerine kötü amaçlı bularak kötü amaçlı web sitelerine bulaştırmaya zorlamak için çeşitli kötü amaçlı yazılımlar ve sosyal mühendislik taktiklerini kullanır.

Her gün milyonlarca yeni internet sunucusu - alan ve alt alan - doğar.

Bunların büyük çoğunluğu 24 saatten daha az bir süredir var ve hızla aşağı iniyor. Analizler, bu ev sahiplerinin çoğunun geçerli ticari amaçları olmasına rağmen, çoğunun bilgisayar korsanları için bir araç olduğunu ortaya koymaktadır. Geçerli ve kötü amaçlı olan bu siteler, web filtreleme ve tehdit istihbarat servisleriyle risk açısından etkin bir şekilde kategorize edilmez ve analiz edilmez, çünkü anlamlı bir itibar geçmişi yoktur. Sınıflandırılmış olan ve potansiyel olarak güvenli olmayan bir risk profiline sahip olan bu web sitelerine ekleyin ve güvenlik uzmanları ellerinde gerçekten zorlanıyor.

Bazı işletmeler kategorize edilemeyen veya potansiyel olarak güvenli olmayan risk seviyesine sahip olduğu değerlendirilen siteleri tamamen engelleyen politikalar belirlemektedir. Bu, genellikle çalışanların web kullanımının engellenmesine neden olur, çünkü geçerli siteler bu tür politika kurallarına kapılır. Diğerleri zar atmayı seçebilir ve bu tiplere erişime izin verebilir

çalışanlarının ticari faaliyetlerini gerçekleştirme yeteneklerini engellememek için sitelerin listesi, ancak bu risk almamak için organizasyonu açar. Bu risk, siber suçlular için hedeflenen önemli erişim hakları ve makinelerinde tipik olarak bulunan hassas veriler nedeniyle hedeflenen ayrıcalıklı kullanıcılar durumunda büyütülür.

Web İzolasyonu: Web Erişimini Genişletin, Koruyun

Ayrıcalıklı Kullanıcılar ve Kimlik Avı ile Mücadele Saldırıları Web yalıtımı, web tehditlerini ortadan kaldırır ve kategorize edilmemiş ve potansiyel olarak riskli web'e güvenli erişim sağlama zorluğunu çözer. Symantec’in Fireglass’i satın alması, pazarın lider web yalıtım çözümünü Symantec’in kurumsal güvenlik portföyüne getiriyor. Web İzolasyonu, kullanıcılar ve web arasında güvenli bir yürütme ortamı yaratır. Web oturumlarını uzaktan uygulayarak ve yalnızca kullanıcıların tarayıcılarına güvenli görüntü oluşturma bilgileri göndererek, Web İzolasyonu web kaynaklı tehditleri kullanıcının cihazlarına ulaşmasını engeller.

 

Web yalıtımını Symantec ProxySG, ASG ve VSWG ürünleri ile birleştirmek, kullanıcıları gerçek zamanlı olarak sınıflandırılmamış sitelerden veya URL'lerden potansiyel olarak güvenli olmayan risk profillerine hedefleyen tehditlerden korumak için bir yalıtım katmanı sağlar.

İşletmeler, hassas verilere ve kritik sistemlere benzersiz erişimi olan ayrıcalıklı kullanıcılar için daha fazla güvenlik sağlamak için izolasyonu kullanabilir. Politikalar, bu kullanıcılardan gelen tüm web trafiğini, onları web tabanlı tehditlerden koruyabilecek bir yalıtım yolu ile göndermek üzere yapılandırılabilir.

 

Ek olarak, Symantec Web Isolation, kötü amaçlı web sitelerine zararsız e-posta bağlantıları yaparak kimlik avı saldırılarıyla mücadele edebilir. Bu siteler, yalıtılmış olduklarında, zararlı yazılımlarını, fidye yazılımlarını ve diğer gelişmiş tehditlerini e-posta alıcısının makinelerine teslim edemez. Symantec Web İzolasyonu ayrıca kullanıcıların salt okunur modda oluşturarak kurumsal kimlik bilgilerini ve diğer hassas bilgileri bu sitelere göndermelerini engelleyebilir.

Symantec’in patentli Şeffaf İstemcisiz İşleme (TCR) teknolojisi, doğrudan web’de gezinmekten vazgeçilemez, yerel tarayıcıda sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlar. Symantec Web Isolation herhangi bir uç nokta veya eklenti kurulumu gerektirmez ve kurumsal ölçekte dağıtımlara izin veren herhangi bir işletim sistemi, cihaz ve tarayıcıyı destekler.

Symantec teknolojisi, web kaynaklarını uzaktan idare edebilir ve bu sayede tarayıcıya sömürülebilir web içeriği gönderme gereğini ortadan kaldırır. Yönetilen bir bulut hizmeti, şirket içi sanal cihaz veya karma bir model olarak sunulan Web İzolasyonu, mevcut Symantec ProxySG, ASG ve VSWG dağıtımlarıyla kolayca bütünleşir. Politikalar, Symantec proxy'lerinde, sınıflandırılmamış sitelerden ve potansiyel olarak güvenli olmayan risk profilleri olan sitelerden bir Web Yalıtım yolundan trafik göndererek kullanıcıların bu sitelere erişmesine izin verirken işletmenin bu sitelerin işletmeye yönelik tehditlerinden korunmasına yardımcı olur.

Symantec’in Güvenli Web Ağ Geçitlerine Web İzolasyonunun eklenmesi, kategorize edilmemiş ve potansiyel olarak riskli web sitelerine güvenli, sınırsız web erişimi sağlayarak iş ve kullanıcı verimliliğini en üst düzeye çıkarırken, web erişim politikalarını yönetme, bilet, güvenlik uyarıları ve adli incelemeleri desteklemeyle ilgili operasyonel ek yükü ve karmaşıklığı en aza indirir.

 İlginizi Çekebilecek Yazılar
İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları