TBD, TÜRKİYE’NİN BİLİŞİM GÜNDEMİNİ İZMİR’E TAŞIYOR


TBD, TÜRKİYE’NİN BİLİŞİM GÜNDEMİNİ İZMİR’E TAŞIYOR

 

Türkiye Bilişim Derneği (TBD), bilişimin gündemini İzmir’e taşıyor. TBD 2-3 Kasım tarihleri arasında İzmir’de, ‘5’inci Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’ ve ‘1’inci İzmir KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi’ düzenleyecek. İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirilecek ‘5’inci Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’nın bu yılki ana teması ‘Bilişim Hukuku 5.0’. Kurultayda Türkiye’de bilişim ve hukuk alanında karşılaşılan sorunlar ele alınırken ‘Dönüşümün Temeli İş Birliği’ ana temalı ‘1’inci İzmir KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi’nde, küçük ve orta ölçekli işletmelerin Sanayi 4.0’a ayak uydurmalarının yol haritaları masaya yatırılacak.

Bilişim ekosistemini ülke geneline yayarak Türkiye’yi bilişimde öncü ülke yapmak için çalıştıklarını belirten TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, “Bu yıl Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’nın beşincisini düzenliyoruz. Bugüne kadar, ekonominin lokomotifi KOBİ’lerin, Sanayi 4.0’ı yakalamaları amacıyla İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirdiğimiz KOBİ’ler ve Bilişim Kongreleri’nin bir ayağını şimdi İzmir’e taşıyoruz. KOBİ’lerde, hukukta ve bilişimde İzmir’in karar alıcılarını bir araya getireceğiz. İzmir’e bilişimde öncü bir il olması için TBD olarak tüm desteğimizi vereceğiz” ifadelerini kullandı. 

 

“EKONOMİN İTİCİ GÜCÜ KOBİ’LER, KOBİ’LERİN İTİCİ GÜCÜ BİLİŞİM OLACAK”

TBD, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve KOSGEB birlikteliğiyle gerçekleşecek ‘1’inci İzmir KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi’, “Ekonomin İtici Gücü KOBİ’ler, KOBİ’lerin İtici Gücü Bilişim” sloganı ile düzenlenecek. Kongrede, yeni para teknolojilerinden e-ticaret pazarına, kurumsallaşma uygulamalarından uluslararası ilişkilere kadar, KOBİ’leri Sanayi 4.0’a hazırlamanın yöntemleri değerlendirilecek. KOBİ yöneticileri, imalat ve hizmet sektörü temsilcileri, karar alıcılar, girişimciler ve meslek yatırımcılarının katılacağı ‘1.İzmir KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi’nde, “Dijital/Sayısal Dönüşümde Fırsatlar ve KOBİ’ler” ve “KOBİ’lerde Dijital/Sayısal Yaşam” oturumları gerçekleştirilecek.

BİLİŞİM SEKTÖRÜNÜN HUKUKİ GEREKSİNİMLERİ KONUŞULACAK

2010 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’nda bu yıl panel, seminer ve çalıştaylarda, bilişim sektörünün hukuki gereksinimleriyle uygulama prensipleri ele alınacak. Kurultayda ‘Uygulama Açısından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK)’, ‘Blockchain Teknolojisi ve Hukuksal Kullanım Alanları’, ‘Fıntech ve Akıllı Sözleşmeler’, ‘Finans Sektöründe Bot ve Chatbot Kullanımı’, ‘Kitle Fonlama Platformları’, ‘Ico’lar ve Yasal Statüsü’, ‘Bilişim, Teknoloji ve Medya Hukuku’, ‘E-Ticaret ve Internet Hukuku’, ‘Bilişim Suçları ve Bilişim Suçları İle Mücadele’, ‘Bilişim Suçları Danışmanlığı’ ile ‘Bilişim Güvenliği ve Adli Bilişim’ konuları, bilişim hukukçuları, akademisyenleri ve uzmanları tarafından tartışılarak öneriler ortaya konulacak.

 

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları