Tech Data ile Webinar Saati’nde Kamuda Doğru IT Yatırımları Değerlendiriliyor


Tech Data ile Webinar Saati’nde Kamuda Doğru IT Yatırımları Değerlendiriliyor

Ifoks Teknoloji Satış Direktörü Furkan Aslan, Dell Technologies Danışman Sistem Mühendisi Feyza Başaran, Tech Data Profesyonel Hizmetler ve Teknik Müdürü Hakan Duman’ın, kamuda IT yatırımları ve hiper-bütünleşik mimarinin, kamuya sunacağı katkıları değerlendirecekleri webinar; 29 Nisan Çarşamba Saat 10:00’da.

Bilindiği üzere, dünya genelinde IT sektörü her geçen gün önemini artırmakta. Artan öneme paralel olarak gerek özel sektör gerek devletler de IT yatırımlarını düzenli olarak artırıyor. Artık savunma sanayisi güçlü, tarımda gelişmiş, sağlıkta ileri düzeyde olsanız da IT altyapınız yeteri kadar gelişmemişse eğer tüm bu alanlarda da dünyanın gerisinde kalıyorsunuz. Teknoloji ve bilgi odaklı yeni ekonomik sistemin önde gelen sektörlerinden biri olan IT sektörü, ülkelerin gelişiminde büyük önem arz ediyor. Ülkemizde de son dönemde yatırımlarını artıran IT sektörü, kamuda da kendini gösteriyor. Artan IT yatırımları, sadece verileri elde etmek ve değerlendirmekle kalmıyor; IT süreçleri de kendini sürekli geliştiriyor.

IT yatırımları ve verileri elde ederek değerlendirmek artık yeterli değil. IT süreçlerinin, tek bir yerde toplanarak, veriler ışığında yine tek bir yerden yönetilebilmesi gerekiyor. IT’nin farklı yapılardan yönetilmesi hem zaman hem de verimlilik kaybına neden oluyor. Son dönemde dünyada olduğu gibi ülkemizde de verinin tek bir yerden yönetilmesi ve bu alana yatırımlar, hiper bütünleşik mimarileri ön plana çıkardı. Hiper-bütünleşik sistemler (HCI) sayesinde; veri merkezlerinde yönetilmesi gereken sunucu, veri depolama, yedekleme, sanallaştırma, ağ gibi katmanlar; tek bir yapı üzerinde toplanarak, kullanılabilir hâle geliyor.

Hiper-bütünleşik mimarilerin yapısını, faydalarını ve geleceğini, kamunun hiper-bütünleşik mimari ile hangi kazanımları elde edebileceğini ve Ifoks ile Dell Technologies VxRail’ın bu alana getirdiği yenilikleri; Ifok Teknoloji Satış Direktörü Furkan Aslan, Dell Technologies Danışman Sistem Mühendisi Feyza Başaran, Tech Data Profesyonel Hizmetler ve Teknik Müdürü Hakan Duman’dan dinleyebileceğimiz webinar; 29 Nisan Çarşamba Saat 10:00’da. Ifoks ile Dell Technologies VxRail hiper-bütünleşik mimarisinin konuşulacağı, webcast etkinliğine bu linkten kayıt olabilirsiniz: https://us02web.zoom.us/webinar/register/3615879092018/WN_ZkzOqoNPS32lcbzKLA0nZwİlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları