Türkiye kodlama becerisine sahip gençlerle büyüyecek


Türkiye kodlama becerisine sahip gençlerle büyüyecek

 Kodlama becerilerine sahip olmanın öneminin giderek arttığını söyleyen Medianova CEO’su Serkan Sevim, farklı sektörlere birçok avantaj sağlayan yazılımları geliştirebilmeleri için gençlerin bu alana yönelmeleri gerektiğini belirtti.

 

Kodlamanın günümüzde tüm sektörler için büyük bir önem taşıdığına ve Türkiye’nin büyümesini sürdürmesi için bir gereklilik haline geldiğine dikkat çeken Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Gençlerimizin, bugün üretimden turizme neredeyse bütün sektörlerin kullandığı ve sayısız avantajı beraberinde getiren yazılımları geliştirebilmeleri için, kodlama eğitimi almaları gerektiğine inanıyoruz. Yazılımlara duyulan ihtiyacın artmasına paralel olarak, kod yazabilen daha fazla gence ihtiyaç olacağı da muhakkak” dedi.

Çocuklara ve gençlere kodlamaya yönelik becerilerin mutlaka kazandırılması gerektiğini söyleyen Sevim, “Kodlama hem eğitimin bir parçası haline getirilmeli hem de çeşitli organizasyonlarla özendirilerek gençler teşvik edilmeli. Kendi teknolojilerini geliştiren bir Türk şirketi olarak bu konuda sorumluluk hissediyoruz. Bu doğrultuda, KOD Ödülleri ve PHP Konferansı gibi etkinliklere çeşitli şekillerde destek olarak ülkemize sosyal olarak yatırım yapıyoruz. Bu tür organizasyonlardan çıkan yenilikçi fikir ve projelerin de mutlaka değerlendirilmesi gerektiği düşüncesindeyiz. 8 - 16 yaş arası öğrenciler için kodlama eğitimi veren Kodris adlı girişimin melek yatırımcısı olarak, sadece şirketlerin kurumsal olarak değil, iş insanlarının da kişisel olarak bu konuya eğilmeleri ve gerekli desteği sağlamaları ülkemiz için önemli diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları