Vodafone’un En Büyük İhalesini Mikrolink Bilişim Kazandı


Vodafone’un En Büyük İhalesini Mikrolink Bilişim Kazandı

10 yıldır Ege ve Akdeniz bölgelerinde Vodafone’un arıza bakım, kurulum ve işletme hizmetlerini yürüten Mikrolink, bu bölgelerle birlikte İstanbul ve Trakya bölgeleri ihalesini de kazanarak, Vodafone’un en önemli çözüm ortağı oldu.

Vodafone İletişim Hizmetleri tarafından açılan ve 8.112 baz istasyonu ile Türkiye’nin en büyük ve en önemli operasyon bölgesi olan İstanbul ihalesini de Mikrolink Bilişim kazandı. 1 Ekim’de başlayacak ve 3.5 yıllık bir süreyi kapsayan ihale kapsamında, yenilenen Ege ve Akdeniz bölgesi ile 1. Bölge olarak tanımlanan İstanbul Asya/Avrupa ve Trakya bölgelerinin sorumluluğunu da üstlenen Mikrolink, Vodafone’un Türkiye’deki en önemli bölgesel çözüm ortağı oldu.

Mikrolink yeni sözleşme ile Vodafone’un ülke genelindeki yaklaşık 28 bin baz istasyonundan 14 bininin ve 9 bin km’lik fiber optik hattının sorumluluğunu üstlendi. Vodafone’la olan iş birliğini yeni ve geniş kapsamlı projelerle büyütmeye devam eden Mikrolink, sorumluluk aldığı operasyon bölgelerinde Vodafone iletişim hizmetleri A.Ş adına toplam 16 ilde (İstanbul, İzmir, Antalya, Konya, Muğla, Manisa, Denizli, Aydın, Uşak, Afyon, Burdur, Isparta, Karaman, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli) baz istasyonları ve fiber hatlarının arıza bakım kurulum ve işletme hizmetlerini yürütecek.

Türkiye genelinde Mobil hizmetler Mikrolink’de

10 yılı aşkın bir süredir Ege ve Akdeniz bölgelerinde Vodafone’un bölgesel çözüm ortağı olarak hizmet veren Açık Holding’in telekomünikasyon alanındaki şirketi Mikrolink Bilişim, bu bölgesel servisler dışında, tüm Türkiye genelinde uzun yıllardır Vodafone için yürüttüğü BTS (Mobil baz istasyonları) ve IBS (Metrolar, gösteri alanları, futbol sahaları gibi büyük ve kapalı alanlar için anahtar teslim kapsama / iletişim çözümleri) hizmetlerini de vermeye devam edecek.

 

 

 İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları