Çin’de Yetişen Siber Ajanlar Kendi Siber Taktiklerini Üretiyorlar


china

 

Pro-demokrasi gösterilerinin bitmesinin bir yıl ardından, aktivistler Çin’in sponsorluğunu yaptığı benzersiz bir hack tekniğiyle karşı karşıyalar.

Hackerlar, Dropbox ve Google Drive gibi popüler dosya depolama sitelerini kullanarak kullanıcıların hassas bilgilerini ele geçiriyorlar. Ayrıca, sofistike taktiklerle beyaz listedeki belli kişileri hedef alıyorlar.

Güvenlik uzmanları, bu sofistike tekniklerin sadece Rusya ve Çin’deki iyi hackerlar tarafından kullanıldığını açıkladılar.

FireEye isimli güvenlik şirketi, DropBox kullanılarak yapılan saldırıların Pekin yönetiminin istediği kişilere yönelik olduğunu ve olası bir protesto eyleminde önceden uyarı niteliğinde olduğunu belirtti. Pekin yönetiminden ise henüz bu konuda bir açıklama gelmedi.

Hong Kong aktivistleri bu saldırı tekniklerine karşı artık daha duyarlı hale geldiler. Artık bu insanlar maillerdeki linklere tıklamayı bıraktıkları için hackerlar Google Drive ve Dropbox’a yöneldiler.

Her ihtimale karşı hackerlardan korunmak için bu aktivistler ise birden fazla SIM kart ve kriptolu mesajlaşma kullanıyorlar.

 İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları