Pegasus’un mobil çalışanları Forcepoint ile dünyanın her yerinde daha da güvende


Pegasus’un mobil çalışanları Forcepoint ile
dünyanın her yerinde daha da güvende

 

Pegasus Hava Yolları’nın bulutların üzerindeki personeli, Forcepoint tarafından sunulan bulut tabanlı siber güvenlik çözümleriyle güvence altında.

Dünya genelinde mobil çalışanların sayısı hızla artıyor. Bununla birlikte, çalışanlar farklı işletim sistemleri ve özelliklere sahip mobil cihazlar kullanıyor. Çeşitli açıkları barındıran mobil cihazlar özellikle kurumsal bilgi güvenliği için risk anlamına geliyor. Bu durum, siber güvenlik önlemleri konusunda kurumların hızlı ve doğru adımlar atmasını gerektiriyor.

Kurulduktan kısa bir süre sonra Türkiye havacılık sektöründe önemli bir yer edinen ve yalnızca ülkemizin değil, tüm Avrasya bölgesinin en aktif havayolları arasında bulunan Pegasus, değişen kullanıcı deneyimlerine güvenilir bir geçiş yapan şirketlerden biri. Forcepoint tarafından sunulan bulut bilişim tabanlı siber güvenlik çözümlerini kullanmaya başlayan Pegasus, böylece mobil çalışanları dünyanın neresinde olursa olsun onlara güvenli bir mobil cihaz deneyimi sunmaya başladı.

Pegasus çalışanlarının mobil cihazlarında görülebilecek kötü amaçlı yazılımları giderme amacıyla yola çıkılan proje, şirketin bilgi güvenliği politikalarında iyileştirme yapmak ve karşılaşılabilecek riskleri ortadan kaldırmak için şekillendirildi. Forcepoint Cloud Security çözümünün kullanıldığı proje, mobil cihaz kullanımını daha güvenli hale getirmenin yanında çok sayıda ek avantaj da sağladı.

 

“Pegasus çalışanları için kurumsal düzeyde siber koruma sağladık”

Forcepoint Cloud Security çözümünün, Pegasus’un mobil çalışanları için üst düzey kurumsal koruma sağladığına dikkat çeken Forcepoint Türkiye Ülke Müdürü Levent Turan, kullanılan çözümle Pegasus’un gerçek zamanlı tehdit analizi, aktif komut dosyaları kontrolü, web bağlantıları ile yürütülebilir dosya formatlarına dair gelişmiş kontrol ve analiz yeteneğine kavuştuğunu ifade ediyor.

“Forcepoint Cloud Security ile gelen gelişmiş tehdit kontrol paneli, Pegasus’a hangi kullanıcıların siber saldırıya uğradığı, bu saldırılarda hangi verilerin hedeflendiği gibi bilgileri öğrenme fırsatı veriyor.” yorumunu yapan Levent Turan, Forcepoint Cloud Protection’a dahil olan ThreatSeeker Intelligence teknolojisinin, çalışanların tehlikeli web sitelerine giriş ya da riskli dosya indirme denemelerinde erişimi önlediğini kaydediyor. Turan bu sayede şirket e-posta adreslerinin spam mesajlar dışında fidye yazılımları gibi dolandırıcılık girişimlerine karşı korunduğunun da altını çiziyor.

 

“Çalışanlarımızın güvenliği en az uçuş güvenliği kadar önemli”

Pegasus’un yurt içinde 39, yurt dışında ise 70 olmak üzere 42 ülkede 109 noktaya tarifeli seferler düzenlediğini belirten Pegasus Bilgi Teknolojileri Direktörü Barış Fındık, mobil çalışanlarının sefer düzenlenen herhangi bir noktada bu tip risklerle karşılaşabileceğine dikkat çekiyor. Forcepoint ekibinin sahip olduğu kurumsal referanslarla hızlı ve başarılı bir siber güvenlik projesine imza attığını kaydeden Fındık, ilerleyen dönemlerde Forcepoint çözümleri ile siber güvenlik standartlarını daha da yukarıya taşımayı hedeflediklerini ifade ediyor.

Yeni mevzuatlara tam uyumluluk

Yeni proje, kişisel verilerin korunmasına yönelik yeni mevzuatlara uyumluluk için de Pegasus Hava Yolları’na katma değer sunuyor. Forcepoint tarafından sunulan farklı çözümlerle zenginleştirilme çalışmaları süren iş birliği, Pegasus’un hem Türkiye’deki Kişisel Verilerin Gizliliği Kanunu’na hem de Avrupa Birliği bünyesinde 25 Mayıs 2018 itibariyle yürürlüğe giren GDPR (Genel Veri Koruma Tüzüğü) için uyumluluğa geçişi kolaylaştırıyor.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılarİletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları