Veri Güvenliği Geleceğin En Önemli Sorunu


1480061206_veeam_logoVeeamOn Tour Ankara’nın ana konusu şirketlerin dijital dönüşüm yolculuklarında karşılaşabilecekleri siber tehditlerdi.

1480061362_veeamturkiye_ulkemuduru_ozaninanDijitalleşmenin en önemli parçaları olan veri erişilebilirliği ve güvenlik teknoloji profesyonelleri için güncel bir sorun haline geldi. Şirketlerin kesintisiz çalışması adına yeni bir pazara öncülük eden Veeam® Software, VeeamON Tour Ankara etkinliğinde şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerinde en büyük tehdit olan siber saldırılara karşı izlenmesi gereken strateji ve yapılması gereken yatırımlar konusunda ipuçları verdi.

Dijitalleşme yolculuğundaki en büyük problemlerden biri olan ve BT departmanının sunduğu ile kullanıcıların beklentileri arasındaki fark, Erişilebilirlik Açığı olarak adlandırılıyor. Veeam Türkiye Ülke Müdürü Ozan İnan bunu açıklayarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Son araştırmalar bugün dünyadaki dijital açığın sadece yüzde 85'inin kapatılabildiğini, yüzde 15 miktarındaki ciddi bir açığın ise şirketler için tehlike oluşturmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu açığı kapatma yolu, sorunun erken tespiti, verinin düzenli ve eksiksiz kaydedilmesi ve hızlıca geri yüklenmesi. Veeam olarak, dünya çapında kesintisiz çalışmayı gerçekleştirme ve sürdürme sırasında şirketlerin karşılaştığı zorlukları analiz ederek oluşturduğumuz veri yönetimi (yedekleme ve replikasyon) çözümleriyle, modern veri merkezinin kesintisiz çalışması adına yeni bir pazara öncülük ediyoruz.”

Güvenlik ekosisteminde, siber güvenlik çözümü sunan firmaların tamamlayıcısı olarak yer aldıklarını belirten Ozan İnan, güvenlikle ilgili bir sorun yaşandığında dijital ortamdaki bütün verilerin, en hızlı şekilde geri yüklenmesinin firmalar için hem maliyet hem de müşteri bağlılığı noktasında kritik rol oynadığını ifade etti. "Cryptolocker birçok şirketin ve bireyin güvenlik konusunu daha dikkatli bir şekilde tekrar gözden geçirmelerine sebep oldu. Bilgisayarı şifreleyen, verilere erişimi engelleyen bu fidye yazılımı her geçen gün farklı bir yöntem ile saldırılarını sürdürüyor. Tam da bu noktada Veeam olarak şirketlerin verilerinin tamamını 15 dakikadan az bir sürede kurtarmalarına yardım ediyoruz. Yüksek hızda veri kurtarma, veri kaybının önüne geçme, kanıtlanmış koruma, yedeklenen veriden faydalanma ve uçtan uca görüntüleme özellikleri ile Veeam bu alanda lider konumda.”dsc_0035


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları