HAVELSAN Siber Güvenlik Yaz Okulları Başladı


1462016092700669_DSC_9919

HAVELSAN'ın yetenekli ve başarılı öğrencileri siber güvenlik ve yazılım alanlarında geliştirmek amacıyla düzenlediği yaz okulları başladı. HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanvekili Taner Düvenci, Genel Müdür Ahmet Hamdi Atalay, Siber, Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Yücel Bağrıaçık ile HAVELSAN yönetiminin katıldığı açılış oturumu ile başlayan yaz okulları iki hafta sürecek.

HAVELSAN savunma, bilişim, siber güvenlik gibi birçok teknoloji alanındaki uzmanlığını gençlere aktarmak için Yaz Okulları ile yeni bir uygulamaya imza atıyor. Bu yıl ilki düzenlenen Yaz Okulunda Siber güvenlik ve yazılım konusunda eğitim verilecek. Yaz okullarının açılış oturumunda öğrencilere hitap eden HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, başarı seviyelerine göre seçilen öğrencileri selamladı ve “Bu sizler için çok iyi bir fırsat. Teknolojinin kalbi olan bir şirkette, deneyimli mühendislerimizle birçok bilgiye ulaşmış olacaksınız” dedi.

İki hafta boyunca öğrenciler, seçtikleri alanda deneyimli HAVELSAN Mühendisleri tarafından eğitilecek. Yaz okulu sonunda ise öğrenciler, uygulama sınavları ile öğrendiklerini test etme imkânı bulacak.

 

1462016092724154_yo


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları