HODRİ MEYDAN!


  HODRİ MEYDAN! 

 

Beyaz Hacker’lar (CIO’lar) Hacker’lara Meydan Okuyor

Siber Güvenlik Uzmanları, En Yaratıcı Savunma Senaryosunu Yazmaya Hazır mısınız?

Platin Bilişim, IBM ve CIO işbirliği ile düzenlenen ‘Cyber Defence 2017’ yarışması başladı. Siber dünyanın acımasızlığında bir firmanın başına neler gelebilir, hangi açıklarından yararlanılarak sistemlerine sızılabilir, firmaya ne gibi maddi zararlar verilebilir…

Uzmanlığınızı herkese göstermenin vakti geldi.

 

Siber dünyada sürprizler seni bekliyor!

Siber saldırılara hazırlıklı olabilmek için saldırganların hangi açıkları nasıl kullanacağını da iyi bilmek gerekiyor. En etkili saldırı nasıl gelebilir, saldırganlar hangi sistemlere nasıl ulaşabilir ve ne gibi zararlar verebilir her CIO’nun ve siber güvenlik uzmanının gündeminde olan konular.

Platin Bilişim, IBM ve CIO işbirliği ile hazırlanan Cyber Defence 2017 yarışması, en yaratıcı siber saldırı ve savunma senaryosunu seçecek. Seçilen senaryo CIO.com.tr'de yayınlanarak tüm siber güvenlik dünyası ile paylaşılacak. Dereceye giren senaryo sahibini sürprizler bekliyor!

Çözüm senaryoları CIO’lardan gelecek

Saldırı senaryosuna karşılık çözüm senaryoları ise CIO’lardan bekleniyor. www.platinbilisim.com.tr ve CIO.com.tr'de yayınlanacak saldırı senaryosuna sizin çözümünüz ne olurdu? IBM QRadar ürününü kullanarak çözüm senaryonuzu oluşturun ve cyberdefence@platinbilisim.com.tr adresine gönderin.

Saldırının amaçları

Düzenlenecek saldırının amaçları arasında XYZ firmasına maddi kayıp sağlatmak, müşteri ve çalışan bilgilerini dışarıya sızdırmak, KVKK kapsamında ihlale neden olmak gibi zararlar vermek olabilir.

Yarışmaya katılmak

Yarışmaya katılmak için senaryonuzu cyberdefence@platinbilisim.com.tr adresine göndermeniz yeterli. Katılımınızın geçerli olabililmesi için isim, soyisim, eposta adresi, telefon numaranızı ve çözüm önerinizi eklemeyi unutmayın!

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları