Kaspersky Lab gelişmiş tehditlere karşı %100 koruma sağlıyor


Kaspersky Lab gelişmiş tehditlere karşı %100 koruma sağlıyor

 

Son 12 ay içerisinde her dört şirketten birinin hedefli bir saldırıya maruz kalmasıyla birlikte, şirketlerin etkili bir tehdit tespit sistemine sahip olması her zamankinden daha önemli bir hale geldi. Kaspersky Lab’ın Anti Targeted Attack Platform adlı çözümü, ICSA Labs’ın yaptığı en son testlerde tehditlerin %100’ünü tespit ederek, en sıkı siber güvenlik gereksinimlerine sahip olan şirketlerin bile ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde gelişmiş bir tehdit tespiti hizmeti sunduğunu gösterdi.

ICSA Labs’ın Advanced Threat Defence (ATD) testi, yeni tehditleri tespit etmek üzere tasarlanmış çözümleri inceliyor. Her bir ATD test döngüsü, yeni tehditlerden, az bilinen tehditlerden ve zararsız uygulama ve faaliyetlerden oluşan bir karışımla, söz konusu ürünleri yüzlerce kez teste tabi tutuyor. Testler, sisteme kaba kuvvet yaklaşımıyla, ardı ardına ve sürekli bir şekilde uygulanıyor.

Kaspersky Lab’ın Anti Targeted Attack Platform çözümü, 37 gün süren 1104 test boyunca, 585 zararlı yazılım örneğinin hepsini tespit edip, hiçbir yanlış pozitif tespitinde bulunmayarak, yaklaşık 600 yeni ve az bilinen tehdide karşı kusursuz bir şekilde koruma sağladı. Böylece Kaspersky Lab’ın çözümü son üç çeyrektir üst üste olmak üzere ICSA Labs ATD sertifikasyonu test kriterlerini karşıladı ve en iyi performansını da bu son testlerde gösterdi.

Sektörde lider güvenlik istihbaratı ve gelişmiş makine öğrenimi teknolojilerinden faydalanan Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, ağ ve uç nokta gözleme, gelişmiş kum havuzu teknolojisi ve tehdit istihbaratına dayanan analizler aracılığıyla farklı olayları birbiriyle ilişkilendirip önceliklendirerek, hedefli saldırıların ortaya çıkarılmasını sağlıyor.

Çözüm, yapılan en son testte ICSA Labs’ın hazırladığı bütün spesifik saldırı senaryolarına karşı %100 koruma sağladı. Söz konusu senaryoların her bir test için farklı olması ve siber suçluların davranışlarını taklit edecek şekilde tasarlanması, Anti Targeted Attack Platform’un başarısını gözler önüne seriyor. Kaspersky Lab’ın hiçbir rakibinin sıfır yanlış pozitif tespiti özelinde benzer bir skor elde etmemiş olması da ayrıca dikkat çekiyor.

Kaspersky Anti Targeted Attack Platform Çözümü Yöneticisi Oleg Glebov, “ICSA Labs, önde gelen bağımsız test kuruluşlarından biri olduğu için bu teste girmek bizim için çok önemli. Daha önceki başarı oranımız olan %99.44’ü geçerek bu çeyrekte %100 skor elde ettik ve hiçbir yanlış pozitif tespitte bulunmadık. Bu harika bir sonuç. Bu da bize Kaspersky Lab’ın Anti Targeted Attack Platform çözümünün, akıllı davranışsal analizler ve makine öğrenimini baz alan koruma sistemleri gibi yeni jenerasyon teknolojiler sayesinde, müşterilerimizi her defasında birçok farklı tehdide karşı koruyabildiğini gösteriyor.”

Verizon’un bağımsız bir alt kuruluşu olan ICSA Labs (International Computer Security Association – Uluslararası Bilgisayar Güvenliği Birliği), 1989’dan bu yana siber güvenlik çözümleri test edip değerlendiriyor. Kaspersky Anti Targeted Attack Platform’un detaylı test sonuçlarına buradan ulaşılabilir.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları