Mahkeme Federal Ticaret Komisyonu'nun Kötü Siber Güvenlik Kullanan Şirketleri Cezalandırmasına İzin Verecek


fft5_mf947057

Geçen hafta hackerlar Ashley Madison'dan çalınan bir ton datayı açıkladı ve bütün internet kullanıcılarını korkuttu. Mahkemelerin artık şirketlerin siber güvenliklerini kontrol etme imkanı var. Bu sizin için iyi bir haber !

Bir Amerikan yüksek mahkemesi, FTC'nin Wyndham Hotels'i müşterilerinin finansal bilgilerini korumadığı için dava etmesine izin vermesi kararını onayladı. Hackerlar 2008 ve 2009'da üç defa bu otelin yarım milyondan fazla müşterisinin kredi kartı bilgilerini çaldı. Otel, devleti işlerine fazla karışmakla suçlasa da düşününce FTC'nin müşterileri korumak için var olduğunu biliyoruz.

Müşterilerin bilgilerini korumak yeni bir şey olsa da, FTC bu konuda bir çok örnek gösterdi. FTC'nin müşterileri korumak adına uzun bir geçmişi olsa da sık sık olan hacklenme olayları hala müşterilerin risk altında olduğunu gösteriyor. Temyiz mahkemesinin kararı onaylaması FTC'ye bu konuda daha fazla imkan veriyor ve eğer Wyndham Hotels başvurursaydı, yargıtay'da davaya dahil olabilirdi.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları