YERLİ YAZILIM VE DONANIM TABANLI GÜVENLİ MOBİL İLETİŞİM PLATFORMU İLETİ İÇİN HAVELSAN VE VESTEL İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI


YERLİ YAZILIM VE DONANIM TABANLI GÜVENLİ MOBİL İLETİŞİM PLATFORMU İLETİ İÇİN
HAVELSAN VE VESTEL İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI

14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF’19) imzalanan Mutabakat Muhtırası doğrultusunda HAVELSAN ve VESTEL, yerli ve güvenilir mobil iletişim platformu için güç birliğini sağlayacak.

HAVELSAN ve VESTEL, iletişimin vazgeçilmez bir parçası haline gelen mobil teknolojiler ile birlikte mobil platformlardaki iletişim ve veri güvenliği zafiyetlerinin giderilmesi için, “Güvenilir İşletim Ortamı” kullanan “İLETİ” ürünün geliştirilmesi hususunda anlaşmaya vardı.

Yazılım ve donanım tabanlı bir güvenli mobil iletişim platformu olarak İLETİ, Türkiye’de tek, dünyada ise sayılı örneği bulunan ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

2 Mayıs 2019’da IDEF’19’da imzalanan Mutabakat Muhtırası kapsamında, İLETİ uygulamasının geliştirilmesi ve ürüne özel mobil cihaz üretimi ile bütün kurum ve kuruluşların mobil iletişim güvenlik ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla HAVELSAN ve VESTEL ortak çalışmalar yürütecek.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi ATALAY imza töreni sonrasında yaptığı açıklamada, “Elektronik cihaz üretiminde gerek yurt içi gerek yurt dışı pazarda büyük başarılara imza atan VESTEL ile Türkiye’nin lider savunma ve yazılım şirketi HAVELSAN olarak iş birliği yapmak bizlere heyecan vermektedir.” İfadelerini kullandı.

ATALAY, “Kurumsal iletişimde kullandığımız mobil platformlarda iletişim güvenliğini sağlayarak ülkemize yüksek teknolojili yerli ve milli ürünler sunmak ve bu ürünleri yurtdışı pazarda sergileyerek ülkemiz ekonomisine ve itibarına katkıda bulunmak bizleri gururlandırmaktadır.” şeklinde konuştu.

Vestel İcra Kurulu Üyesi Öner TEKİN ise “Bir teknoloji şirketi olarak kurumsal alandan son tüketiciye uzanan geniş bir yelpazede üretim yapıyoruz. Sadece son tüketici için değil ülkemizi dışa bağımlılıktan kurtaracak her türlü ürün ve hizmetin Türkiye’de üretilmesi için çalışıyoruz. İletişimde güvenlik zafiyetlerinin hem kullanıcılar hem de devletler için zaman zaman sıkıntılar doğurduğuna şahit olduk. Bugün yaptığımız bu anlaşmayla HAVELSAN ile birlikte ülkemizi veri güvenliği konusunda yeni bir ürünle tanıştıracağız. Dünyada da sayılı örneği bulunan İLETİ uygulamasının Türkiye’yi temsil edecek bir ürün olacağına inanıyorum. Her iki kurumdan emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.”

Bugüne kadar savunma alanında güvenlik zafiyetleriyle ilgili başarılı çalışmalara imza atan HAVELSAN ile birlikte mobil iletişimi yerli ve milli bir kimliğe büründürmek VESTEL için bir gurur kaynağıdır.

 

 İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları