IBM POWER9 lansman etkinliği gerçekleşti


IBM POWER9 lansman etkinliği gerçekleşti

 

Kurumsal zeka için geliştirilen en iyi sunucular arasında yer alan IBM POWER9’un lansman etkinliği Polat Renaissance Bosphorus Hotel’de gerçekleşti.

Dünyadaki yüksek performanslı işlemcilerin en önde gelen örneği ve Power işlemcilerin 9. nesli olan POWER9, 15 Mayıs tarihinde İstanbul Pazarlamanın da katkılarıyla düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Yapay zeka ve derin öğrenme kavramlarına yeni bir bakış açısı kazandıran POWER9’un tanıtımının yapıldığı etkinlik, İstanbul Pazarlama A.Ş Genel Müdürü Korhan Arabacıoğlu’nun konuşmasıyla başladı.

IBM Türk Ltd. Şti. Teknik Satış Müdürü Umut Aydemir’in sunumu ile devam eden etkinlikte, POWER9’un özelliklerine değinildi. Daha sonra IBM Türk Ltd Şti. Power Sistemler Teknik Danışmanı Korhan Altan’ın hazırladığı ve sunduğu Yapak Zeka sunumu ile POWER9’un kapsamlı tanıtımı yapıldı.

Eskisinden daha güçlü tasarımı ve özellikleri ile dijital çağın yeni lideri konumuna gelecek olan POWER9’un tanıtıldığı etkinlik, konuk konuşmacı olarak katılım sağlayan Ekonomist ve TV Programcısı Cem Seymen’in değerli katılımı ve keyifli konuşmasıyla son buldu.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları