Innovera, Bilişim 500’e göre bir kez daha lider Güvenlik Entegratörü oldu


Innovera, Bilişim 500’e göre bir kez daha lider Güvenlik Entegratörü oldu

 

Türkiye'nin lider kurumlarına siber güvenlik alanında danışmanlık, teknoloji tedariki ve saha hizmetleri sunan Innovera, BTHaber tarafından gerçekleştirilen İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması sonuçlarına göre toplam gelirlerini yüzde 40’ın üzerinde artırarak, bu yıl yine Türkiye’nin en büyük Güvenlik Entegratörü oldu.

Siber güvenlik alanında danışmanlık, teknoloji tedariki ve saha hizmetleri sunan yerli Ar-Ge faaliyetlerinin öncüsü Innovera, Türkiye’nin en büyük bilişim şirketlerinin belirlendiği Bilişim 500 listesinde bu yıl yine diğer güvenlik entegratörlerini geride bıraktı. Araştırmaya göre toplam gelirlerini geçen yıla oranla yüzde 40’ın üzerinde artıran Innovera, Türkiye’nin en büyük güvenlik entegratörü olmayı sürdürdü.

İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nın, 19 yıldır bilişim sektörüne rehberlik ettiğini belirten Innovera CEO’su Gökhan Say, siber güvenliğe yönelik olarak, “WEF tarafından 3 trilyon dolar olarak açıklanan siber saldırıların dünya ekonomisine maliyetinin bu noktalara gelmesi ne yazık ki yıllarca bu konuya verilmeyen önemle de ciddi ilişkiliydi. Son yıllarda siber güvenliğin genel müdür, hatta yönetim kurulu seviyesinde izleniyor olması oldukça sevindirici bir gelişmedir.‘’ şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Liderliği devam ettirmenin kurumların tercihini belirtmesi nedeniyle gurur verici olduğunu ifade eden Say, “Bence Innovera’nın güvenlik entegratörleri arasındaki tartışmasız liderliğinin en önemli sebebi, 150’ye yakın üst düzey uzman, 80’nin üzerinde güvenlik ürün ve hizmetini tek çatı altında toplayarak bu büyük probleme tek noktadan komple çözüm getirebilmesi ve kurumları özellikle siber saldırıya uğradıkları o zorlu anlarda inanılmaz derecede yavaşlatacak şekilde onlarca ayrı şirketle çalışmak zorunda bırakmamasıdır. Maksimum fayda için komple güvenlik yaklaşımıyla çıktığımız bu yolda yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları