Innovera’nın düzenlediği SHIELD Siber Güvenlik Konferansı 2017 için geri sayım başladı


Innovera’nın düzenlediği SHIELD Siber Güvenlik Konferansı 2017 için geri sayım başladı

Türkiye’nin lider Güvenlik Entegrasyonu ve Danışmanlığı şirketi Innovera tarafından bu yıl 3. kez düzenlenecek SHIELD Güvenlik Konferansı’nın misafir konuşmacısı, dünyaca ünlü güvenlik uzmanı Edward Snowden olacak.

21 Kasım’da, Çırağan Palace Kempinsky’de düzenlenecek olan SHIELD 2017, “Dijital Geleceği Güven Altına Almak” teması ile alanında uzman konuşmacıları, sektörün önde gelen profesyonelleri ile buluşturacak. Konferansa özel konuk olarak katılacak, sektöründe dijital dönüşümün lideri olarak konumlanan DenizBank’ın CEO’su Hakan Ateş ise, siber güvenlik konusunu CEO penceresinden değerlendirecek.

 

Siber güvenlik alanında sağladığı öncü danışmanlık, teknoloji ve saha hizmetleri ile tanınan Innovera, SHIELD Siber Güvenlik Konferansı’nı 21 Kasım 2017 tarihinde, İstanbul Çırağan Palace Kempinsky’de 3. kez gerçekleştiriyor. Siber güvenlik sektörünün çehresini değiştiren yeniliklerin konuşulacağı SHIELD 2017, ulusal ve uluslararası çapta önemli konuşmacılar ve sektör lideri katılımcılar ile bu sene de Türkiye’nin en büyük siber güvenlik organizasyonu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Bankalar, telekomünikasyon ve genel sektör şirketleri ve kamu kuruluşlarından üst düzey yöneticiler ve uzmanlar, üreticiler ve danışmanlar başta olmak üzere sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirmeyi amaçlayan SHIELD 2017’nin teması, “Dijital Geleceği Güven Altına Almak” olarak belirlendi. Okan Bayülgen ve Burcu Bakdur’un sunuculuğunu üstlendiği konferansın misafir konuşmacısı ise Edward Snowden olacak. “Yeni Jenerasyon Gizlilik & Güvenlik İkilemi Nasıl Çözülecek?” başlıklı konuşması ile Snowden, dijitalleşme ile birlikte büyük bir önem kazanan gizlilik ve güvenlik konularına ışık tutacak. ABD’li siber güvenlik ve bilgisayar uzmanı olan Snowden, Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve Ulusal Güvenlik Dairesi’nde (NSA) çalıştıktan sonra 2013 yılında gizli NSA belgelerini ortaya çıkarması sonrası dünya çapında bir üne kavuşmuştu. Dijital dünyada güvenlik ve gizlilik alanındaki tecrübelerini paylaşacak olan Snowden, ilk kez Türkiye’de sektör uzmanlarıyla bir araya gelecek.

 

Bankacılık sektörüne teknoloji alanında pek çok inovatif ürün ve uygulamayı kazandıran DenizBank’ın CEO’su Hakan Ateş ise, özel konuk olarak katılacağı oturumda siber güvenlik konusunun hassasiyetini bankacılık perspektifindeki gelişmelerle değerlendirecek.

Konferans boyunca dijital dönüşümde kilit rol oynayan siber güvenliği tüm açılarıyla ele almayı hedeflediklerini dile getiren Innovera Genel Müdürü Gökhan Say, “Bu yıl konferansımızın temasını ‘Dijital Geleceği Güven Altına Almak’ olarak belirledik. Bizce güvenlik dünyasının en önemli görevi büyük bir hızla yaşadığımız dijital dönüşümün güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak. SHIELD 2017’de, ulusal ve uluslararası çapta ünlü 50’nin üzerinde çok değerli konuşmacılarımızla birlikte bu hedefe başarıyla hizmet edeceğimize inanıyoruz. SHIELD Siber Güvenlik Konferansı’nda bine yakın üst düzey yönetici ve güvenlik uzmanını bir kere daha ağırlayacak ve siber güvenlik alanındaki çok kritik problemlerine çözüm önerileri getirecek olmanın heyecanı içindeyiz” şeklinde konuştu.

SHIELD 2016, yılın en büyük siber güvenlik organizasyonu olma başarısını yakaladı

Yaklaşık 750 katılımcı, 50’ye yakın üretici ve Innovera uzmanının yer aldığı SHIELD 2016, Türkiye’de düzenlenen en büyük siber güvenlik organizasyonu olarak dikkat çekti. Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren, dünya çapında en çok okunan kitaplar arasında yer alan “Darknet: Inside the Digital Underworld”ün yazarı Jamie Bartlett, Darknet hakkında sunduğu bilgilerle katılımcıların yoğun beğenisini topladı. Konferansta gerçekleştirilen 14 oturumda, bankacılık, telekomünikasyon ve kamudan 35 konuşmacı ve 24 misafir konuşmacının yer aldığı panellerin yanı sıra, ziyaretçiler tarafından son derece faydalı ve keyifli bulunan, Innovera uzmanlarının düzenlediği ve satıcıların çözümlerini içeren Demo Merkezi de büyük ilgi gördü.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları