NSS Labs Bir Kez Daha Trend Micro’yu “Tavsiye Etti”


NSS Labs Bir Kez Daha

Trend Micro’yu “Tavsiye Etti”

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri ve İsrail Genel Müdürü Yakup Börekcioğlu

Trend Micro, NSS Labs tarafından art arda ikinci yılda da en etkili kötü niyetli yazılım koruma aracı olmasından dolayı “Tavsiye Edilen” ürün olarak adlandırıldı. Bu başarı, benzer kapsamlı üçüncü parti testlerinden geçen Trend Micro’nun ağ savunma çözümünün son dönemde bulunduğu yeri de güçlendirdi.

NSS Labs’in her yıl gerçekleştirdiği Gelişmiş Uç Nokta Koruma testinin sonuçları açıklandı. Trend Micro 2016’da olduğu gibi 2017’de de “Güvenlik Verimliliği” alanında “Tavsiye Edilen” ürün oldu. Pazardaki birçok ürünü maliyet ve verimlilik açısından değerlendiren NSS Labs, Trend Micro’yu tehdit engelleme verimliliği konusunda en önde gelen ürün olarak belirledi. Ayrıca maliyet açısından da diğer tedarikçi firmalarla karşılaştırıldığında en uygun fiyata en etkili korumayı sağladığını da ortaya koydu.

NSS Labs CEO’su Vikram Phatak hızla değişen tehdit ortamına cevap olarak test metodolojilerinin içeriğini geliştirerek imza tabanlı savunmanın ötesine geçebilecek daha fazla senaryoyla zenginleştirdiklerini belirtiyor. “Büyük ölçekli şirketler birinci sınıf tespit teknikleri talep ediyor. Trend Micro’nun bu alandaki performansı onları, uç nokta koruma yetkinliklerini güçlendirmek isteyen işletmeler için güçlü bir seçenek haline getiriyor.”

Tüm endüstri ve kurum büyüklükleri için uç nokta, savunmanın en kritik hattı. Trend Micro’nun tehdit tespit tekniklerinin nesiller arası karışımı, gelişmiş yetkinlikleri sayesinde bu tür modern testlerden iyi sonuç almasını sağlıyor.

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri ve İsrail Genel Müdürü Yakup Börekcioğlu, bulundukları sektörün cesur girişimlerle dolu olduğunu belirttikten sonra sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu yüzden üçüncü parti kontrol cihazları, bu karmaşa içinde yollarını bulmak isteyen müşteriler için daha da önemli hale geldi. Satıcıların tarafsız bir şekilde karşılaştırılması, bağımsız sonuçlar sunarak, işletmelerin pazarlama taleplerinin ötesini görmesini sağlıyor.”

Trend Micro müşterileri, teknolojideki yeniliklerin geniş çaplı uygulamalarına bağlı olarak geniş çaplı tehditlere karşı en iyi korunmadan faydalanıyor. Birbirleriyle bağlı gerçek tehdit savunması sağlamak için e-mail güvenliği, hibrit bulut güvenliği ve ağ savunması gibi diğer katmanlı güvenlik önlemleriyle aynı temel istihbaratı paylaşıyorlar.

Ek olarak bu birleşik tehdit savunması iş kritik sistemlerin, hassas müşteri verilerinin ve fikri hakların zarar görmesini engellerken BT ekiplerinin merkezi bir arayüzden operasyonları çok daha az yanlış alarm ve daha düşük toplam mülkiyet maliyetiyle yönetmesine imkan veriyor.

 İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları