TBD Kamu BİB"21 Yerli ve Milli Teknolojiler Zirvesi


TBD Kamu BİB"21 Yerli ve Milli Teknolojiler Zirvesi 

Türkiye Bilişim Derneği olarak, bu sene 16 Nisan 2019 tarihinde, BTK Ana Konferans Salonu'nda düzenlenecek olan KAMU BIB'21 Yerli ve Milli Teknolojiler Zirvesi'nde, konusunda uzman ve yetkin panelistlerce, sürdürülebilir kalkınmada yerli ve milli teknolojilerin yaratacağı fırsatlar teknoloji, insan, süreç ve güvenlik boyutuyla masaya yatırılacak, söz konusu fırsatların değerlendirilmesine ve/veya zorlukların giderilmesine yönelik öneriler tartışılacaktır.

 Açılışını TC. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih KACIR ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sn. Dr. Ömer Fatih SAYAN'ın yapacağı ve ulusal düzeyde önemli konuşmacılar yer alacaktır.

Türkiye Bilişim Derneği'nin marka etkniliklerinden biri olarak her yıl düzenlenen ve bir Kamu Bilişim Markası olan TBD Kamu-BİB, 1999 yılından bu güne gerçekleştirdiği etkinliklerle kamu, üniversite ve özel sektör bilişim yöneticileri ile kamu politika belirleyici ve karar alıcılarının ortak buluşma noktası olmuştur.

Ekonomik gelişimin ve sürdürülebilir kalkınmanın sağlanmasında, küresel rekabetçilik endeksinin arttırılmasında özgün ve ileri teknolojilerin milli imkanlarla geliştirilmesi önemli yer tutmakta ve itici güç oluşturmaktadır. Yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesi ve üretilmesine daha fazla kaynak harcanması, nitelikli insan gücünün arttırılması ve ürün odaklı ARGE teşvik mekanizmalarının oluşturulması sürdürülebilir kalkınmada önemli kazanımlar sağlayacaktır.

1995 yılında bilişim politikalarının oluşmasına ve toplumun e-dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla kurulmuş olan Kamu-BİB Kamu Bilişim Merkezleri Yöneticileri Birliği'nin temel amacı çözüm üretmek ve yol göstermek suretiyle kamunun bilişim alanındaki etkinliğinin ve farkındalığının artırılması olmuştur. Kamu-BIB toplantıları sorunların tespiti, sorunları bizzat yaşayanların ortak akılla ortaya koydukları çözüm önerileri ile farklı bakış açılarının geliştirilmesiyle kamuda verimliliğe doğrudan katkı sağlaması yönüyle "Kamuda Verimlilik Toplantıları" olarak da bilinmektedir.


16 Nisan 2019 Salı günü gerçekleştirilecek olan etkinliğimizi onurlandırmanızı dileriz.

Saygılarımızla,

 

Rahmi AKTEPE

Türkiye Bilişim Derneği

Genel Başkanı

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları