Türkiye’nin İlk Uçan Arabası ''CEZERİ''


Türkiye’nin İlk Uçan Arabasının Görüntüleri Paylaşıldı!

Türkiye’nin başı çeken teknoloji şirketlerinden BAYKAR, ilk yerli ve milli uçan otomobil prototipinin hazırlandığını açıklayarak aracın prototip resimlerini de sosyal medya aracılığıyla paylaştı. Türkiye’nin ilk yerli uçan otomobilinin ismi “CEZERİ” olacak. Herhangi bir sorun olmadığı takdirde TEKNOFEST’te ziyaretçilere kapılarını açacak.

Otomotiv sektöründe trend elektrikli araçlar ve sürücüsüz otonom araçlara yöneldi.

Kuşkusuz ki teknolojinin gelişmesi her alanda olduğu gibi otomobilleri de uçuracak boyutlara ulaştı. Dünyada yaşanan bu gelişmelere Türkiye’nin seyirci kalmayacağını bir kez daha ispatlayan BAYKAR holding, bir süredir çalışmasını yürüttüğü yeni uçan otomobilin prototipini paylaştı.  

Baykar Teknik Müdürü (CTO) ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye’nin ilk ve tek yerli milli uçan arabası “CEZERİ“nin prototipini hazırladıklarını ve bu çalışmaların çok ciddi bir noktaya geldiğini açıkladı. Hazırlıkların ve testlerin tamamlanması durumunda TEKNOFEST‘te kısa bir uçuş yapacağını belirten Bayraktar, CEZERİ‘nin tasarımı ve görünüşü ile ilgili farklı görüşleri beklediğini belirterek ‘’4 farklı alternatifden sizce hangisi olsun? Takip eden sıralı twitlerde beğendiğiniz tasarımı fav'layın.’’   Paylaşımını yaptı.

Türkiye'nin araştıran, geliştiren ve üreten bir gençlikle zirvede yerini alacağına inanıyoruz.

Baykar Genel Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı YK Başkanı Haluk Bayraktar yaptığı bir paylaşımda; gençlerimizin bu teknoloji yarışında geri kalmamaları ve gelecekte söz sahibi olabilmeleri için #Teknofest bünyesinde Uçan Araba Tasarım Yarışması yapıyoruz.’’ diyerek, çalışmaları devam eden CEZERİ’nin tasarımında gençlerinde katkısının olması için bir yarışma düzenleneceğini açıkladı.

Aracın hazır olması durumunda 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı‘nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST süresince yeni yerli ve milli otomobil prototipi tanıtılacak ve ziyarete açılacak.

 İlginizi Çekebilecek Yazılarİletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları