BGD Tarafından Düzenlenen ISC TURKEY 2018 Konferansında Gerçekleştirilen Törenle Siber Güvenlik Üstün Hizmet Ödülleri Verildi


BGD Tarafından Düzenlenen ISC TURKEY 2018 Konferansında Gerçekleştirilen Törenle Siber Güvenlik Üstün Hizmet Ödülleri Verildi

 

Bilgi Güvenliği Derneği tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen, 11. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı’nda ödüller sahibini buldu.

Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı düzenlendiği ilk yıldan beri; ülkemizin bu alanlardaki bilimsel ve endüstriyel çalışmalarının paylaşıldığı, üniversite-kamu-sanayi işbirliğinin geliştirildiği, toplumun bilgi güvenliği farkındalığının arttırıldığı, bunlara ilaveten bilim insanları, araştırmacılar ve sektörel uygulayıcılar arasında bilgi alışverişinin ve işbirliğinin geliştirildiği  en önemli etkinlik olarak kabul görmektedir.

ISCTurkey 2018 Konferansı, Avrupa Ağ ve Bilgi güvenliği Ajansı (ENISA) tarafından da desteklenmekte ve Avrupa Siber Güvenlik Ayı etkinlikleri arasında yer almaktadır.

ISCTurkey 2018 Konferansının ana teması bu yıl "Siber Güvenlik ve Blok Zincir Teknolojisi" olarak   belirlenmiştir. Makineler arası iletişim (M2M), Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zekâ ve Blok Zincir Teknolojisi uygulamalarının artması hem siber savunma hem de siber saldırıların niteliğini kökten değiştirmektedir. Konferansta Blok Zincir Teknolojisi çerçevesinde bu alanda oluşan yeni gelişmeler, değişimler; bu alanda gerçekleşebilecek siber saldırılar ve bu saldırılara karşı alınabilecek önlemlerin yanı sıra, Yeni Türkiye'nin dijital dönüşümünde siber güvenlik stratejisi, Ulusal Güvenlik Açısından Siber Güvenliğin önemi, Siber Güvenlikte Eğitim ve İnsan Kaynağı Yetiştirme Politikaları", yerli ve milli olarak geliştirilen uygulamalar ve benzeri konular ele alınacak, çağrılı konuşmacılar, akademik bildirilerin sunulacağı oturumlar ve eğitimler düzenlendi.

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı görevinden bu yana; hem etkinliğimize ev sahipliği yaparak hem de katılım sağlayarak derneğimize ve konferansımıza her yıl çok ciddi destek veren, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Sn. Dr. Ömer Fatih Sayan’ı konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet ediyorum.

BGD tarafından Kamu, Özel Sektör, Akademik ve Bürokrasi alanında; dört alt başlıkta kategorilendirerek, üstün hizmet ödülüne layık görülen kişi ve kurumlara “Üstün Hizmet Ödülleri” takdim edildi.

Özel Sektör kategorisinde üstün hizmet ödülü almaya layık görülen TURKTRUST Firmasının genel müdürü sn. Öner Demirkol’a, Düzenleyen Kuruluşlardan İTÜ’ni temsilen Konferans Eş Başkanı Prof. Dr. Ertuğrul Karaçuha, Akademik Alanda Ödül almaya layık görülen, konferansımızın eş başkanlarından, kriptoloji alanında yapmış olduğu çalışmalarla bilinen Prof. Dr. Ersan Akyıldız’a, Gazi Üniversitesini temsilen BGD Genel Sekreteri Sn. Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, kamu kurumları alanında ödül almaya layık görülen ve etkinliğe ev sahipliği yapan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu’na, BGD YK Başkanı Sn. Ahmet Hamdi ATALAY ve son olarak bürokrasi alanında BTK Başkanlığı sürecinden bu yana, SOME, USOM gibi altyapıların kurulması gibi birçok başarılı projeye imza atan, siber güvenlik alanında ülkemize çok ciddi katma değer sağlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Sn. Dr. Ömer Fatih Sayan’a, Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa ALKAN tarafından verilen ödüller ile tören son buldu.

 

Her yıl ekim ayında BGD tarafından düzenlenen ve bu yıl Ana Teması Blokzincir Teknolojisi ve Yaygınlaşması Önündeki Problemler olan etkinlik, Kamuda Dijital Dönüşüm Süreçleri, Ulusal Güvenlik Açısından Siber Güvenlik ve Siber Güvenlik İnsan Kaynağı Yetiştirme Politikaları başlıklı panellerle devam edem etkinlik, kamu özel sektör ve üniversitelerden birçok kurum ve kişileri bir araya getirerek ülkemizin bu alanda en kritik konferansı olmaya devam ediyor.

 

 

 

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları