Dünya standartlarında veri analizi BAU Big Data Merkezi’nde


Dünya standartlarında veri analizi BAU Big Data Merkezi’nde

 

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul Big Data Eğitim ve Araştırma Merkezi, teknolojik anlamda her an gelişen ve değişen dünyada ortaya çıkan binlerce verinin işlenmesi ve korunması alanında çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye’de büyük veri analizi konusunda öncü olma amacıyla yola çıkan BAU İstanbul Big Data Eğitim ve Araştırma Merkezi, akademik ve sektörel çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. İnternetin yaygın bir şekilde kullanılmasıyla finans, ticaret, sağlık, bilim gibi modern hayatın parçalarını oluşturan veri miktarı, inanılmaz boyutlarda artarken, bilgiye erişim hızı da bu paralel de artmaktadır. Bu amaçla İstanbul Kankınma Ajansı’nın desteğiyle açılan BAU İstanbul Big Data Eğitim ve Araştırma Merkezi, bu verilerin en iyi şekilde kullanılabilmesi amacıyla faaliyet gösteriyor.

 

BAU Big Data Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yücel Batu Salman, “Bu program kapsamında ders veren öğretim üyeleri, akademik alanda tanınmış bilim insanlarından ve sektörlerinde uzmanlaşmış yönetici ile iş insanlarından oluşmaktadır. Amaç; öğrencilere eğitimleri sırasında sadece bilimsel alandaki yeni yaklaşımları değil, iş dünyasında ve sosyal alanda yaşanan gelişleri aktarmaktadır. Dersler sırasında sıklıkla interaktif yöntemlerle, vaka çalışmalarına ve uygulamalara yer verilmektedir. Eğitimleri sırasında aynı sıraları paylaşan kişilerin kariyer basamaklarını tırmanırken de birbirine destek olmalarını sağlayacak sosyal ortamlar yaratılmaktadır” dedi.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları