Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Yolculuğu smartcon2019 Ankara Zirvesi’nde Tartışılacak!


Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Yolculuğu smartcon2019 Ankara Zirvesi’nde Tartışılacak!

Analytics Center tarafından 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında İstanbul, Ankara ve Dubai’de başarı ile gerçekleştirilen smartcon Zirvesi, alanında en iyi isimleri tekrar bir araya getiriyor.

Geçtiğimiz yıl 2 günde, 1 ana konferans ve 2 çalıştaya ev sahipliği yapan smartcon2018 Ankara21 oturumda yer alan 29 konuşmacıyı ağırlamıştı. Gelişen teknolojilerin bölgesel ve global ekonomilere etkilerinin değerlendirileceği smartcon2019 Ankara, 2. yılında 400’ün üzerinde katılımcıyı ağırlamayı hedefliyor.9 Nisan Salı günü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek zirve;
büyük veri, yapay zeka, nesnelerin interneti, açık kaynak kodlu yazılımlar, eklemeli üretim ve siber güvenlik gibi gündemleri, başarılı iş uygulamaları eşliğinde kurumsal organizasyonlar, kamu için teknoloji kullanımı ve yıkıcı girişimler ekosistemi ana başlıkları altında derinlemesine ele alacak.

T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sn. Dr. Bekir Pakdemirli, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih Kacır ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu’nun açılış konuşmalarını yapacağı zirvede Dünyada Teknolojiye Yön Veren En Güçlü 40 Kadın arasında gösterilen Jane Zavalishina , Intel Capital’ın yatırım yaptığı CY Vision şirketinin kurucu ortağı Prof. Dr. Hakan Ürey ve evrenin sırlarını anlayabilmek adına kurulan küresel araştırma merkezi CERN’de görev alan Doç. Dr. Altan Çakır ana konuşmacılar arasında yer alıyor.

Smartcon ve Analytics Center kurucu ortağı Hamit Hamutcu'nun moderatörlüğünü üstleneceği Büyük Veri ve Yapay Zekanın Kamu ve Özel Sektörde Sunduğu Fırsatlar başlıklı panelde, Sabancı Holding İleri Veri Analitiği Genel Müdür Yardımcısı Atilla Bayrak, Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yiş ve HepsiExpress Genel Müdürü Umut Aytekin, teknolojinin yaşadığı değişim ve dönüşümü Türkiye'nin önde gelen şirketlerinde uygulanan güncel iş uygulamaları eşliğinde aktarırken, Sosyal Güvenlik Kurumu Bilgi Sistemleri ve Siber Güvenlik Daire Başkanı Dr. Yenal Arslan, kamuda hayata geçirilen kritik önemdeki dijital dönüşüm projelerini katılımcılarla paylaşacak.

Mentoro Platformu kurucu ortağı Şahin Tulga'nın moderatörlüğünü yapacağı Türkiye’nin Lokomotif Sektörlerinde Dijital Dönüşüm ve Gerekli Teknoloji Kaynakları başlıklı panelde Havelsan Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Tepe İnşaat Genel Müdürü Atila Oğuz, TOBB Yazılımcılar Meclisi Başkanı Melek Bar Elmas ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, Türkiye'nin lokomotif sektörlerinde ve kamu yönetimi stratejilerinde teknolojik dönüşümün önemini ve gerçek katma değerli üretim için yerli teknolojilere öncelik veren dijital dönüşüm projelerini katılımcılarla paylaşacak.

Zirvenin Altın Sponsoru olan Oracle Türkiye Kıdemli Çözüm Mühendisi Barış Atalay, 21. Yüzyılın Hazinesi: Veri adlı sunumla ileri veri analitiği çözümleri alanında yerel ve global iş uygulamalarından bahsedecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı’nın destekleriyle, 9 Nisan’da BTK Ankara Merkez yerleşkesinde gerçekleşecek zirve kamu, iş ve teknoloji dünyasının liderlerini bir araya getirecek!

 

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları