Endüstriyel Kontrol Sistemleri Siber Güvenlik Konferansı


Endüstriyel Kontrol Sistemleri Siber Güvenlik Konferansı

 

2000 yılından bu yana BT, OT ve IoT güvenliğinde bütünsel bir yaklaşımla hizmet veren yerli ve milli siber güvenlik entegratörü Biznet Bilişim, enerji, ulaşım ve su şebekeleri gibi kritik alanların altyapılarının güvenliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Türkiye’nin ilk ulusal Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS) Siber Güvenlik Konferansı’nı düzenliyor.

Kritik altyapıların geleceği siber güvenlikten geçiyor. Birçok kritik altyapının omurgasını oluşturan Endüstriyel Kontrol Sistemleri’nin sorunsuz işlemesi için farklı sektörler, farklı uzmanlık alanları ve farklı disiplinlerin aynı dili konuşması gerekiyor. Farklı dünyaları buluşturmayı, onlar arasında köprü kurmayı hedefleyen bu etkinlik “Farklı Dünyalar”temasıyla 1 Kasım Perşembe günü, Ankara Bilkent Otel, İstanbul Salonu’ndagerçekleşecek.

Özel sektör, kamu ve akademisyenlerin bir araya gelerek kritik altyapılar başta olmak üzere EKS ve SCADA altyapılarına ilişkin siber dayanıklılık konularının gündeme getirileceği etkinlikte bu konularda farklı perspektiflerden sorunlar ve çözümler tartışılacak.

Konferansın ardından saat 18.30’da Bilkent Otel, Akdeniz Restoran’da Biznet Bilişim Genel Müdürü Serdar Yokuş’un ev sahipliğinde düzenlenecek sohbet yemeğinde EKS ve SCADA altyapılarına ilişkin siber dayanıklılık konularıyla kritik altyapıların güvenliği detaylı bir şekilde konuşulacak. Yemekte, Türkiye’nin yanı sıra dünyadan örnekler eşliğinde kritik alt yapı sistemlerine gerçekleştirilen saldırılardan örnekler verilerek bunların yarattığı sosyolojik ve ekonomik etkiler tartışılacak.

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal Endüstriyel Kontrol Sistemleri Siber Güvenlik Konferansı’nda  ve akşam yemeğimizde sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Biznet Bilişim

 

Konferans:

Tarih   : 1 Kasım 2018, Perşembe

Saat    : 09.00

Yer      : Ankara Bilkent Otel, İstanbul Salonu

Akşam Yemeği:

Tarih   : 1 Kasım 2018, Perşembe

Saat    : 18.30

Yer      : Bilkent Otel, Akdeniz Restoran

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları